news-sosnowiec.pl

Nadchodzą wybory prezydenta w Stanach

Nadchodzą wybory prezydenta w Stanach

15.09.2020, 10:16

W 2020 roku Ameryka wybierze przyszłego prezydenta. Na chwilę obecną urząd ten odbywa Donald Trump i zdecydowanie stara się on o następną kadencję. Jednak konkurenci również się starają i pięćdziesiąt dni przed głosowaniem mamy możliwość zapoznać się z badaniami. Jak dokładnie rozwija się sytuacja teraz? Które szanse są największe? W opozycji z 2016 rokiem, największy oponent Donalda Trumpa posiada o wiele lepsze wyniki.

Przedstawiciel Demokratów, Joe Biden, posiada ponad 7 procent wyższości nad teraźniejszym prezydentem Stanów. sztab Trumpa nie przejmuje się tym i nie sądzi, żeby teraźniejsze sondaże prezentowały przyszły rezultat wyborów. W roku 2016 sytuacja prezentowała się trochę podobnie - była sekretarz stanu w ostatnich wyborach także wyszła na prowadzenie, choć ta wyższość nie okazała się aż tak spektakularna. Było to wyłącznie 2,3%. Mimo iż Hillary Clinton posiadała przewagę a także uzyskała więcej głosów, biorąc pod uwagę całe Stany, przegrała starcie z Trumpem.

Co ciekawe, w Stanach Zjednoczonych nie stanowi o większa liczba indywidualnych głosów nie przesądza o wyniku. Decydujący będzie głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i jest uzależniona ona od mieszkańców w danym stanie. Na tę chwilę walczy ze sobą głównie kilka stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

We wszystkich wyżej wymienionych stanach sondaże różnią się między sobą. Raz przewodzi Trump, w innych stanach rywal Trumpa. Sytuacja zatem nie będzie jednoznaczna. Wiele oczywiście zależeć będzie od przeważających poglądów w wybranym stanie - niekiedy obywatele przedstawiają republikańskie postawy, a gdzieniegdzie będą to demokratyczne podejście. Jednakże chociażby w miejscach typowo o poglądach republikańskich w ostatnim czasie miały miejsce spore zmiany. Wszystko dzięki nowym mieszkańcom, którzy posiadają stosunkowo liberalne idee, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez tanie domy. Tego typu podpisy mogą mieć ogromny wpływ na wybór następną głowę kraju.

A jakim sposobem wyglądać będzie oddanie głosu podczas pandemii? Przez epidemię wybory zostaną wydłużone, gdyż zaczną się dokładnie we wrześniu. Zdecydowana większość Amerykanów będzie oddawać swój głos korespondencyjną metodą.

Wystarczy więc czekać na rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę ostatnie wybory, nic nie jest stuprocentowo pewne a sugerowanie się sondami okazać się może niewłaściwe.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij