news-sosnowiec.pl

W finałowym meczu światowych mistrzostw piłkarska reprezentacja Polski siatkarzy odniosła porażkę z reprezentacją narodową Włoch wynikiem 1 do 3!

W finałowym meczu światowych mistrzostw piłkarska reprezentacja Polski siatkarzy odniosła porażkę z reprezentacją narodową Włoch wynikiem 1 do 3!

14.09.2022, 16:58

Wiele kibiców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym turniejem jest mundial. Zwłaszcza wielbiciele tej dyscypliny w Polsce o tym wiedzą, gdyż kadra Polska siatkarzy od lat triumfuje na arenie międzynarodowej. Nie powinno dziwić więc to, iż w naszym kraju zapanowała euforia, gdy przedstawiono zmianę organizatora mundialu. Ten turniej najpierw miał być zorganizowany w Rosji, ale ze względu na napaść na Ukrainę organizacja została odebrana Rosji. Federacja siatkarka FIVB nie miała jednak powodów do zmartwień, ponieważ Polska już kilka razy dowiodła, iż wydarzenie o tak wysokiej randze potrafi obsłużyć. Światowe mistrzostwa osiem lat temu również rozgrywane były w Polsce i wtedy polska kadra siatkarzy wygrała tam złoty medal. Większość wielbicieli siatkówki wierzyła, że i w tym przypadku będzie podobnie.

Trzeba zaznaczyć to, iż polska kadra narodowa w siatkówkę od początku mistrzostw świata radziła sobie doskonale. Bez problemów ogrywaliśmy następnych oponentów i wydawało się, że jesteśmy na najlepszej drodze do następnej obrony mistrzowskiego tytułu. W półfinałowym starciu po pięciosetowej walce pokonaliśmy wynikiem 3:2 drużynę narodową Brazylii. Rywalem kadry Polski w pojedynku finałowym mistrzostw świata była kadra narodowa Włoch. To bez najmniejszych wątpliwości drużyna, w której można zobaczyć wielu świetnych siatkarzy. Dowiedli oni na halach w Polsce, że w kolejnych latach będzie trzeba się z nimi liczyć. finałowe spotkanie świetnie rozpoczęła polska drużyna, wygrywając w secie numer jeden wynikiem 25 do 22. Kolejne partie to był już popis gry narodowej drużyny Włoch. Niesamowicie niezawodna gra włoskiej drużyny narodowej i spora ilość błędów po stronie polskiej reprezentacji doprowadziła do tego, że to właśnie oni zwyciężyli w finałowym meczu wynikiem jeden do trzech. Ostatecznie piłkarska reprezentacja Polski zajęła miejsce numer dwa na mundialu i trzeba zaznaczyć fakt, iż to także jest ogromny sukces.|Polska narodowa kadra w końcowym rozrachunku zajęła miejsce numer dwa na światowych mistrzostwach i warto podkreślić fakt, że to również jest wielki sukces.|drugą lokatę na mundialu w końcowym rozrachunku wywalczyła drużyna narodowa Polski i należy podkreślić fakt, że to również jest wielki sukces.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij